Розмір шрифту:

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта «Про заборону продажу пива...

Звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта

«Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) на території міста Могилева-Подільського»

 

 

1. Вид, назва, дата та номер регуляторного акта, результативність якого відстежується.

Рішення 31 сесії Могилів-Подільської міської ради 7 скликання від 20.12.2018 №793 «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства) на території міста Могилева-Подільського»

 

2. Назва виконавця заходів з відстеження.

Фінансово-економічне управління Могилів-Подільської міської ради.

 

3. Цілі прийняття регуляторного акта.

Основними цілями даного регуляторного акта є:

  • зменшення кількості правопорушень на території міста в нічний час;
  • зменшення фактичної кількості злочинів, що здійснюють у стані алкогольного сп’яніння у нічний час;
  • захист мешканців міста від негативного впливу шуму на стан здоров’я та відпочинок у нічний час;
  • запобігання шкідливому впливу алкоголю на стан здоров’я громадян, профілактика та протидія проявам пияцтва, зокрема, надмірного вживання алкоголю серед молоді.

 

4. Строк виконання заходів з відстеження.

Раз на кожні три роки починаючи з дня закінчення заходів з повторного відстеження - з 20.12.2020 по 20.01.2023.

 

5. Тип відстеження.

Перше періодичне.

 

6. Методи одержання результатів відстеження.

Метод - статистичний.

Відстеження результативності дії регуляторного акту здійснювалося на підставі інформації, наданої Могилів-Подільським районним відділом поліції ГУНП у Вінницькій області щодо:

кількості скоєних кримінальних правопорушень у стані алкогольного сп’яніння, кількості випадків керування автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння, кількість випадків вживання алкогольних напоїв у громадських місцях, появи у стані алкогольного сп’яніння у громадських місцях, кількості складених протоколів за порушення Правил торгівлі алкогольними напоями та порушення тиші громадянами міста у вечірній та нічні часи, відповідно до ст.156, 178 та 182 Кодексу про адміністративні правопорушення України. Крім того, бралося до уваги кількість скарг, що надходили від населення міста щодо порушення правопорядку та тиші в нічний час.

 

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалась результативність, а також спосіб їх одержання.

Відстеження проведено в період дії регуляторного акта на основі інформації, наданої Могилів-Подільським районним відділом поліції ГУНП у Вінницькій області, виконавчим комітетом Могилів-Подільської міської ради.

 

8. Кількісні та якісні значення показників результативності акта.

Показник

І півріччя

2021 року

ІІ півріччя

2022 року

Кількість скоєних кримінальних правопорушень у стані алкогольного сп’яніння

22

5

Кількість випадків керування автотранспортом у стані алкогольного сп’яніння

62

43

Кількість випадків вживання алкогольних напоїв у громадських місцях, появи у стані алкогольного сп’яніння у громадських місцях

 

55

153

Кількість притягнутих до відповідальності ФОП за порушення зазначеного рішення сесії

0

0

Кількість скарг від населення міста про порушення правопорядку та тиші в нічний час

0

0

 

На території міста всього обліковується 82 об’єкти, де здійснюють за ліцензіями продаж алкогольних напоїв, пива, ,в тому числі у 5 закладах ресторанного господарства. Питома вага закладів ресторанного господарства, в яких здійснюється реалізація алкогольних напоїв, пива складає 11% від усіх стаціонарних об’єктів у місті, які здійснюють продаж алкогольних напоїв.

Аналіз роботи щодо проведених заходів, які вживаються органами місцевого самоврядування спільно з правоохоронними органами з питання впорядкування торгівлі алкогольними напоями, у тому числі пивом на території міста у період дії даного рішення міської ради свідчить, що прийняття зазначеного регуляторного акту активізує роботу правоохоронних органів з питання виявлення, попередження фактів продажу алкогольних напоїв з порушенням чинного законодавства та вжиття відповідних заходів згідно наданих повноважень.

Зазначені вище показники свідчать про те, що співробітниками поліції посилено контроль за недопущенням вживання алкогольних напоїв у громадських місцях та появи у громадських місцях у нетверезому вигляді. Всі ці випадки фіксуються і вживаються відповідні заходи до порушників. Також, активовано роботу за дотриманням графіків роботи закладів торгівлі та ресторанного господарства міста відповідно до вимог ст. 182 КУпАП (щодо порушення тиші).

 

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення цілей.

Проведений аналіз повторного відстеження свідчить, що дія рішення міської ради «Про заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства)на території міста Могилева-Подільського» є одним із заходів місцевої влади щодо покращення стану громадського порядку на території міста, що полегшує роботу правоохоронних органів.

Збільшення кількості виявлених правопорушень свідчить про посилення профілактичної та контролюючої роботи в період комендантської години з даного напрямку з боку працівників поліції.

Крім того, ефективне досягнення цілей цього регуляторного акта можливе за умови подальшого контролю підрозділами поліції та громадськими формуваннями з охорони громадського правопорядку за реалізацією в нічний час алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива (крім безалкогольного) на території міста. А також, за умови дотримання суб’єктами господарювання вимог вказаного рішення міської ради.

В цілому дія зазначеного регуляторного акта має достатній ступінь досягнення визначених цілей, результати реалізації його положень мають позитивну динаміку в упорядкуванні торгівлі алкогольними напоями, у тому числі пивом на території міста.

Подальше відстеження результативності буде здійснюватися у терміни, визначені законодавством.

 

 

Міський голова                                   Геннадій ГЛУХМАНЮК