Відповідно до рішення виконавчого комітету Могилів-Подільської міської ради від 21.10.2019 року за № 285 «Про затвердження протоколу засідання конкурсної комісії від 15.10.2019 р. та визначення виконавця послуги з вивезення побутових відходів на території міста Могилева-Подільського» офіційно повідомляємо, що з 01 грудня 2019 року послуга з вивезення ТПВ у м. Могилеві-Подільському надаватиметься 6фізичною особою – підприємцем Мудрим Василем Семеновичем, а дія всіх попередньо укладених договорів про надання послуг з поводження з побутовими відходами, укладеними між фізичними особами, організаціями та підприємствами всіх форм власності і МКП «Комбінат комунальних підприємств», з якими будь-коли укладались подібні договори, припиняється.

Враховуючи вищевикладене, наголошуємо про необхідність укладання договорів про надання послуг з поводження з побутовими відходами з новим надавачем послуг з вивезення побутових відходів ФОП Мудрим В.С.

За детальною інформацією звертатись за адресою м. Могилів-Подільський , проспект Незалежності № 124 та за телефоном (04337) 6-29-82.

Укладання договору у сфері поводження

з побутовими відходами є обов’язковим

У нашому місті послугою з вивезення твердих побутових відходів користується кожен. Проте чи усі відповідно до чинного законодавства уклали договір про надання послуг з поводження з побутовими відходами?

На превеликий жаль, у нашому місті є громадяни, які категорично відмовляються від укладання договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами, мотивуючи тим, що у них вони відсутні. Також деякі жителі стверджують :«я все спалюю»,«я все закопую»та подібне…

Так от – існує доволі багато речовин, які в принципі не можна ані спалювати, ані закопувати, ані викидати просто неба. Спалювання такого роду сміття, є дуже небезпечним для оточуючих, так як у повітря викидається при цьому дуже багато небезпечних для життя людини речовин. Потім цим повітрям дихають всі жителі міста і що найстрашніше – діти. Це є грубим порушенням законодавства України. Те ж саме стосується і закопування сміття у себе на ділянці. Не одна розсудлива людина не буде отруювати землю і ґрунтові води собі та сусідам шляхом такого роду “утилізації” . Тому знову ж таки це сміття кудись просто викидається. Дехтовважає, що достатньо викинутисміття від приватного домогосподарства до урни на територіїміста, або вночі підкинути сусідам у контейнер багатоквартирного будинку чи просто виставити мішки на вулиці …

В останній час, ми постійно спостерігаємо картину «процвітання» стихійних сміттєзвалищ у лісосмугах,ярах,лісах.

Отже,чи порушують закон,та який,громадяни,що так ухиляються від укладання договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами?

Відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових

відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 цього ж Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Згідно з ч.1 ст.25 Закону України «Про житлово-комунальніпослуги», споживачі зобов’язаніукластидоговір про надання послуг з поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленомузаконодавством порядку.

Також у нашому місті діють Правила з благоустрою, відповідно до яких громадяни зобов’язані укладати договори на вивіз твердих побутових відходів.Отже, до порушень цих Правил відноситься відсутність у громадян, які мають у власності або користуванні приміщення (будівлі, споруди), договору на вивіз побутових відходів зі спеціалізованими організаціями.

Привиявленні фактів порушення Правил благоустрою уповноважені на те органи мають право складатипротоколи, на підставіяких буде відкриватись адміністративнепровадження.

Згідно зі ст. 152 Кодексу України «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою, правил благоустрою населених пунктів» порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, відсутність договору про надання послуг з поводження з побутовими відходами у фізичної особи, юридичної особи, підприємця є порушенням Законів «Про відходи», «Про житлово-комунальні послуги», «Про благоустрій населених пунктів» та Правил благоустрою території м. Могилева-Подільського тягне за собою адміністративну відповідальність.

Тому Могилів-Подільська міська рада попереджає громадян міста щодо необхідності до першого грудня 2019 року укласти договір із фізичною особою підприємцем Мудрим В.С. про надання послуг з поводження з побутовими відходами.У разі відхилень,до порушників будуть застосовуватись грошові стягнення,передбачені Законодавством України.

Управління житло-комунального господарства

Могилів-Подільської міської ради