Відгуки Афгану й досі тривожать пам’ять серця не однієї людини, яка якимось чином торкнулася тієї війни. Щоразу, коли наступає річниця виведення військ із Афганістану, не знаєш, як реагувати на цей день календаря. Зрозуміло тільки одне: ми маємо пам’ятати ту неоднозначну подію і вшановувати людей, які на совість виконували свій військовий та громадянський обов’язок.

Сьогодні, 15 лютого, як і у багатьох інших містах України, у Могилеві –Подільському відбулися урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 30-ї річниці виводу військ з Афганістану, де з 1979 по 1989 роки відбувалася війна.

Традиційно ветерани-афганці, рідні воїнів-інтернаціоналістів Могилева-Подільського разом із керівництвом міської ради та громадськістю здійснили покладання квітів до пам’ятника Воїнів інтернаціоналістів.

Під час заходу виступили заступник міського голови Віталій Криган та секретар міської спілки ветеранів війни в Афганістані Анатолій Зімборський.

Зі словами подяки та шани за гідно виконаний обов’язок до воїнів звернувся Віталій Криган та від усього серця побажав ветеранам- афганцям та їхнім сім’ям здоров’я та мирного неба.

Анатолій Зімборський згадав тих бойових побратимів, які не повернулися з Афганської війни. Опісля чого всі присутні хвилиною мовчання вшанували подвиг та жертовність усіх воїнів, які загинули на чужих землях, виконуючи свій громадянський обов’язок З нагоди 30-ї річниці виводу військ з Афганістану в місті проведуть ряд тематичних заходів. А саме: у навчальних закладах – виховні години та тематичні уроки; у бібліотеках і музеї будуть організовані тематичні виставки книг, проведуть лекції, інформаційні години, уроки-презентації тощо.