Послуги з державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) є одними з обов’язкових для громадян, і найактуальніших для їх інтеграції в центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Адже, наприклад, реєстрація народження дитини, шлюбу «зв’язані» з іншими адміністративними послугами, зокрема з реєстрацією місця проживання, отриманням / зміною паспортних документів, державною допомогою тощо. Тому комплексне надання адміністративних послуг за моделями життєвих ситуацій починається і залежить від послуг сфери РАЦС.

11 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів України доповнив Перелік адміністративних послуг органів виконавчої влади, які надаються через ЦНАП послугами РАЦС (зміни до розпорядження КМУ № 523). Надання таких послуг здійснюється на основі узгоджених рішень між територіальними органами Міністерства юстиції та органами, якими утворено такі центри.

29 серпня 2018 року було видано Наказ Міністерства юстиції України № 2825/5 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

Серед його положень, які заслуговують особливої уваги наступні:

  • перелік послуг РАЦС, які надаються через ЦНАП: державна реєстрація народження, шлюбу, розірвання шлюбу (за спільною заявою подружжя, яке не має дітей), зміна імені, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, реєстрація смерті;
  • при цьому державна реєстрація народження здійснюється через ЦНАП, виключно у разі звернення із заявою, поданою не пізніше одного місяця від дня народження дитини.

Державна реєстрація народження (в тому числі в рамках реалізації комплексної послуги “єМалятко”), виключно у разі звернення заявників із заявою про державну реєстрацію народження, поданою не пізніше одного місяця від дня народження дитини.

У відділі «Центр надання адміністративних послуг» Могилів-Подільської міської ради з використанням програмних засобів ДРАЦС формується заява, що підписується заявником і вноситься адміністратором в систему. Паперові документи передаються до відділу ДРАЦС в день звернення, або не пізніше наступного робочого дня у разі їх отримання поза робочим часом відділу. Результат (свідоцтва про народження, про смерть чи відмови у проведенні РАЦС, висновки про зміну імені, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання) видається через ЦНАП.

У разі неотримання заявниками відповідних результатів адміністративних послуг у ЦНАП протягом одного місяця, вони повертаються на підставі акту приймання передачі до відповідного відділу ДРАЦС.